Hagop Siruni’yi Andık

30 Mayıs 2014

Okulumuz 1909 mezunlarından araştırmacı – yazar, gazeteci ve düşünür HAGOP COLOLYAN SİRUNİ’nin (1890 İstanbul-1973 Bükreş), İstanbul’dan, Romanya ve Sibirya’ya uzanan hayat serüveninden kesitleri, Ermenice öğretmenleri ve öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Ermenice bir program ile anıldı.

Sunum, danslar ve tiyatro skeçleriyle hazırlanan Siruni’yi anma gecesi 30 Mayıs Cuma günü saat 20.30’da Feriköy Nazar Şirinoğlu Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa okul müdürümüz Silva Kuyumcuyan’ın açılış konuşması ile başlandı. Ardından SİRUNİ’nin yeğeni Patris COLOLYAN’ın anma gecesi için Fransa’dan gönderdiği mektup Fransızca ve Ermenice olarak konuklara okundu. Program daha sonra SİRUNİ’nin hayatını anlatan bir görsel sunu ile devam etti. Öğrencilerimizin SİRUNİ’nin hayatını tiyatro ve dans gösterileri ile yorumlamalarının ardından program Hagop COLOLYAN’ın ruhu için hazırlanan helvanın dağıtılması ve kokteyl ile sona erdi.

Okulumuz 1909 mezunu Hagop COLOLYAN SİRUNİ’yi anarken bu programı hazırlayan Ermenice öğretmenlerimiz Aras Sarıçoban, Lizet Eren, Diana Bulduk ve Natali Bağdat’a, Dans ve Tiyatro çalışmaları için yardımlarını esirgemeyen Banu Açıkdeniz, Serda Arslan ve Boğos Çalgıcıyan’a ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunar çalışmalarında başarılar dileriz.